Dla firm

W obliczu coraz większego problemu kierowców prowadzących pod wpływem środków odurzających jakimi są narkotyki, z produktu NARCONTROL korzystają firmy spedycyjne, transportowe a także zatrudniające przedstawicieli handlowych.
  • Według statystyk 1/3 kierowców sięga po narkotyki w czasie jazdy albo przed samym nocnym kursem. (Raport Ośrodka Terapii Uzależnień w Grudziądzu)
  • Najczęściej jest to amfetamina i marihuana. Chcąc zniwelować zmęczenie, stres, błędnie postrzeganą monotonię podróży. Niestety nie są świadomi skutków jakie niesie za sobą prowadzenie auta pod wpływem narkotyków. Często pozostają w błędzie, że wypadki powodowane są tylko przez kierowców pod wpływem alkoholu.
  • Prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków zmienia całkowicie reakcje na światło i ruch co jest równoznaczne ze spowodowaniem wypadku niosącego w swoich skutkach nie tylko obrażenia, ale nawet śmierć uczestników ruchu drogowego, a w przypadku transportu ogromne straty finansowe w związku ze stratą bądź całkowitym uszkodzeniem samochodu czy przewożonego sprzętu bądź towaru.
  • Według najnowszych badań na 12 kierowców, którzy muszą pokonać powyżej 500km – 9ciu przyjmuje narkotyki przynajmniej raz w tygodniu. (Raport Ośrodka Terapii Uzależnień w Grudziądzu) NARCONTROL to bezpieczeństwo i pewność, że kierowca wraz z powierzonym transportem dojedzie do wyznaczonego celu nie przynosząc strat firmie. To również prewencja, która jest nieporównywalnie niskim kosztem w porównaniu do strat jakie mogą przynieść kierowcy Twojej firmy prowadzący pod wpływem narkotyków.
  • Zażywanie narkotyków w pracy to ogromne zagrożenie dla firmy: ubezpieczyciel może zakwestionować wypadek spowodowany pod wpływem narkotyków i nie wypłacić odszkodowania, co naraża firmę na ogromne straty
Problem narkotyków w pracy dotyczy najczęściej:
- kierowców
- przedstawicieli handlowych

Policja na zachodzie Europy przeprowadza rutynowe kontrole kierowców pod kątem zażywania narkotyków. W Polsce po zatrzymaniu kierowcy, policjant może uznać za konieczne przeprowadzenie wstępnych badań na obecność substancji psychoaktywnych w organizmie jeżeli istnieją takie obawy.